16 października Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa Andrzej Chodkowski spotkał się z Dyrektorem Generalnym ds. Sadownictwa i Ogrodnictwa Ministerstwa Rolnictwa Republiki Indonezji Ir. Sumarjo Gatot Irianto.

 

Spotkanie miało na celu przede wszystkim dyskusję nt. bieżących kwestii w relacjach dwustronnych. Andrzej Chodkowski wyraził satysfakcję z intensywnej współpracy między naszymi krajami, co potwierdza ostatnia wizyta marszałka Senatu RP w Indonezji.

Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa podkreślił, że Polska jest zainteresowana rozwojem wymiany handlowej z Indonezją i ze Wspólnotą ASEAN (Stowarzyszeniem Narodów Azji Południowo-Wschodniej).

Strona polska podkreśliła, że ujednolicenie przepisów związanych z dostępem do rynku w ramach Wspólnoty ASEAN będzie miało duże znaczenie dla intensyfikacji współpracy gospodarczej. Andrzej Chodkowski zwrócił się z prośbą o wsparcie w jak najszybszym zakończeniu procedur związanych z dostępem polskich produktów rolno-spożywczych do rynku indonezyjskiego, w szczególności dla polskich jabłek i owoców borówki wysokiej.

W 2016 r. wielkość obrotu artykułami rolno-spożywczymi z Indonezją wyniosła ponad 65 mln EUR, w tym wartość polskiego eksportu towarów rolno-spożywczych do Indonezji ukształtowała się na poziomie 27,5 mln EUR.

Źródło: MRiRW


CZYTAJ TEŻ

Odpoczywaj na wsi

Więcej…

Narodowe wyzwania w rolnictwie

Więcej…

Rozmowy polsko-egipskie

Więcej…

Exposé premiera Mateusza Morawieckiego - rozwój rolnictwa i wsi

Więcej…

"Żywność to atut Polski"

Więcej…

Sprawy handlu rolnego w negocjacjach UE z partnerami światowymi

Więcej…

XVI Konferencja Agencji Płatniczych Państw Morza Bałtyckiego

Więcej…

Sytuacja finansowa w branży spożywczej

Więcej…

9,43 mld zł trafiło do rolników w ramach dopłat bezpośrednich

Więcej…

Problemy z PEG-ami

Więcej…
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

POGODA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

PARTNERZY