Podsekretarz stanu Ewa Lech uczestniczyła w dorocznym spotkaniu branżowym firm sektora handlu i przetwórstwa zbóż oraz produkcji pasz.

 

Jednym z głównych tematów była kwestia obowiązujących przepisów prawnych, dotyczących produkcji i wprowadzania na rynek pasz.

Omówiono plany ustawodawcze w zakresie przepisów dotyczących produkcji i sprzedaży pasz w Polsce z uwzględnieniem obowiązującej ustawy o paszach oraz innych projektów aktów prawnych w tym zakresie.

W bieżących pracach jesteśmy skupieni na przygotowywaniu zmian do ustawy o paszach. Mam nadzieję, że wspólnie wypracujemy przepisy w kwestii stosowania pasz białkowych. Na pewno skorzystamy z wniosków, nad którymi pracuje − powołany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Zespół ds. alternatywnych źródeł białka - podkreśliła wiceminister Ewa Lech.

Rozmowy dotyczyły również ustawy o przeciwdziałaniu wykorzystywania przewagi kontraktowej. Prelegenci szukali odpowiedzi na pytanie: „Czy i jak wpływa ona na rynek?”.

Innym ważnym tematem była bioasekuracja związana z ASF i grypą ptaków. Zaprezentowano bieżącą sytuację w tym zakresie oraz omówiono plany dalszego wdrażania zasad bioasekuracji.

Spotkanie było także okazją do spojrzenia na rynek z punktu widzenia firm handlu zbożami oleistymi, a także do dyskusji o ograniczaniu ryzyk kursowych i cenowych na rynkach rolnych.

Źródło: MRiRW


CZYTAJ TEŻ

Można już składać wnioski o przyznanie pomocy na "Modernizacje gospodarstw rolnych"

Więcej…

Podwójna jakość, podwójne standardy

Więcej…

Co czeka hodowców drobiu w najbliższych miesiącach?

Więcej…

Żywienie szyte na miarę koni - mniej zbóż, więcej włókna dla zdrowia i kondycji koni

Więcej…

Nagrody w Konkursie Pomorski Pracodawca Roku 2017

Więcej…

Aktualny harmonogram naborów wniosków z PROW 2014 - 2020

Więcej…

Nabór wniosków na inwestycje w akwakulturę

Więcej…

Smaki Regionów w Poznaniu

Więcej…

POLAGRA-PREMIERY: nowinki z sektora agro w Poznaniu

Więcej…

Konkurs dla parterów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

Więcej…
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

POGODA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

PARTNERZY