Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w spotkaniu z przedstawicielami samorządu rolniczego, zorganizowanym przez Zarząd Pomorskiej Izby Rolniczej, w Pruszczu Gdańskim.

Głównymi tematami rozmów były bieżące zagadnienia dotyczące stanu rolnictwa w Polsce i w województwie pomorskim oraz planowane kierunki rozwoju.

Wiceminister Zarudzki podkreślił, ze w debacie unijnej o przyszłej Wspólnej Polityce Rolnej dla Polski istotne są kwestie dotyczące wyrównanego wsparcia z budżetu UE. Podsekretarz stanu omówił także kierunki rozwoju polskiego rolnictwa wskazane w krajowej Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, a także cele strategiczne dla tego sektora  uwzględnione w Strategii zrównoważonego rozwoju wsi rolnictwa i rybactwa oraz w Pakcie dla obszarów wiejskich.

W programowanie strategiczne włączamy ośrodki regionalne, w tym wojewódzkie ośrodki doradztwa rolniczego oraz urzędy wojewódzkie i grona eksperckie, które utworzyły specjalne zespoły wojewódzkie analizujące możliwości i potrzeby w zakresie rozwoju wsi i rolnictwa regionów - podkreślił wiceminister Zarudzki i dodał,  że efekty ich prac pozwolą efektywniej ukierunkować wsparcie publiczne, zarówno krajowej jak unijne dla obszarów wiejskich i sektora rolno-spożywczego.

Spotkanie było także okazją do podziękowań, złożonych w imieniu rolników przez Zarząd Pomorskiej Izby Rolniczej, wszystkim niosącym pomoc w trakcie sierpniowych nawałnic. 

Źródło: MRiRW

CZYTAJ TEŻ

Rolnictwo w Polsce stawia na innowacje

Więcej…

Bioasekuracja - będzie obowiązek przestrzegania zasad programu w całym kraju

Więcej…

3,15 mld zł trafiło do rolników w ramach wypłaty zaliczek z tytułu tegorocznych dopłat bezpośrednich

Więcej…

Płatności bezpośrednie 2017

Więcej…

Na Pomorzu grasują wilki

Więcej…

Jarosław Sachajko o polskim rolnictwie - IV Kongres Rolników

Więcej…

Jak ubiegać się o zasiłek chorobowy?

Więcej…

Co dalej z wieprzowiną?

Więcej…

Wicepremier Słowenii w Polsce

Więcej…

Spotkanie z branżą paszową

Więcej…
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

POGODA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

PARTNERZY