Podsekretarz stanu Rafał Romanowski uczestniczył dzisiaj w uroczystym otwarciu jubileuszowej 25. edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych w Warszawie.

Od lat jest to jedno z najważniejszych wydarzeń branży turystycznej. Łączy w sobie prezentację atrakcji turystycznych różnych krajów i regionów świata z potencjałem turystycznym Polski. Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć promocji turystyki wiejskiej i agroturystyki.

Branża turystyczna, to jeden z ważniejszych sektorów polskiej gospodarki. Przy współudziale ministerstwa sportu i turystyki branża rolna również chce mocno zaznaczać swoją obecność, jeżeli chodzi o turystykę. Dlatego rok temu rozpoczęliśmy naszą kampanię „Odpoczywaj na wsi” − powiedział wiceminister Romanowski.

Zmieniająca się polska wieś i obszary wiejskie cały czas zachowują swoje najlepsze walory. Są mocno związane z tradycją, a nowoczesność nie degraduje naturalnych walorów krajobrazowych i przyrodniczych. Coraz lepiej wyposażone i oferujące szereg atrakcji dodatkowych gospodarstwa agroturystyczne mają już swoich stałych bywalców, którzy chętnie odpoczywają z dala od zgiełku i tłumów turystów. Bogate walory krajobrazowe sprawiają, że gospodarstwa te oferują świetny wypoczynek w ciągu całego roku.

Polska wieś chce zaznaczyć swoją obecność, na turystycznej mapie Polski, kulinariami. Zdrową polską żywnością, która jest bardzo dobrze odbierana nie tylko na rynku krajowym, lecz także na rynkach światowych − dodał Rafał Romanowski.

Hasło „Odpoczywaj na wsi” to coś więcej niż modny slogan. To obietnica spędzenia wolnego czasu wedle własnego scenariusza. Polska wieś oferuje szeroką gamę pomysłów i propozycji mogących zadowolić najbardziej wymagającego turystę z kraju i zagranicy.

Krajem partnerskim jubileuszowej edycji targów była Polska. Jednak 25-lecie, to okazja do podziękowania wszystkim dotychczasowym partnerom TT Warsaw. Dzisiejsza uroczystość otwarcia Targów była także okazją do licznych gratulacji i podziękowań za ćwierć wieku owocnej pracy.

Wiceminister Rafał Romanowski w imieniu ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela oraz własnym pogratulował i podziękował organizatorom, a także życzył sukcesów w przyszłości. Szczególne podziękowania dotyczyły okazanego wsparcia w kształtowaniu świadomości o turystycznym znaczeniu polskiej wsi. 

Źródło: MRiRW

CZYTAJ TEŻ

Wymiar składek na ubezpieczenie społeczne rolników w I kw. 2018 br.

Więcej…

16. edycja Konkursu "Sołtys Roku" głosujcie!

Więcej…

Organizacje producentów owoców i warzyw - przedłużenie terminów przedstawiania programów

Więcej…

Sprawozdania z realizacji operacji w ramach PO RYBY 2007 - 2013

Więcej…

Jak ubiegać się o zasiłek chorobowy?

Więcej…

NIK krytycznie o realizacji programu bioasekuracji

Więcej…

KRUS wysyła PITy za 2017 do emerytów i rencistów

Więcej…

Polskie przetwory spożywcze, słodycze i papierosy w kręgu zainteresowań ZEA

Więcej…

XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

Więcej…

Rozmowy z Kazachstanem

Więcej…
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

POGODA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

PARTNERZY