W Stałym Przedstawicielstwie Rzeczypospolitej Polskiej przy UE w Brukseli odbyło się coroczne spotkanie wigilijne z udziałem ministrów rolnictwa państw Unii Europejskiej i towarzyszącym im delegacjom, Stałych Przedstawicieli przy Unii Europejskiej, przedstawicieli Komisji Europejskiej, których powitał, pełniący honory domu, podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki.

Wiceminister powitał również księży Daniela Kopytto z Polskiej Misji Katolickiej oraz Stanisława Dziurę, proboszcza polskiej parafii Świętej Elżbiety w Brukseli, dzięki którym Bożonarodzeniowe spotkanie miało również tradycyjny, religijny wymiar.

Zbliżający się koniec roku to dobry czas na podsumowanie tego, co już osiągnęliśmy. To także czas, aby zastanowić się nad czekającymi nas wyzwaniami w nadchodzącym roku 2018 - podkreślił podsekretarz stanu.

W jego ocenie rok 2017 był kolejnym rokiem intensywnej pracy, pod przewodnictwem Prezydencji maltańskiej i estońskiej. Po prawie 4 latach od ukazania się pierwszego projektu, dalszych uzgodnień i negocjacji udało się osiągnąć kompromis w sprawie nowego rozporządzenia dotyczącego rolnictwa ekologicznego. Zakończone zostały również trudne prace nad pakietem rozporządzeń OMNIBUS.

Przed nami kolejny, intensywny okres prac nad przyszłym kształtem Wspólnej Polityki Rolnej. Opublikowany niedawno i prezentowany w trakcie dzisiejszych obrad Rady komunikat Komisji Europejskiej, stanowi ważny punkt wyjścia do dalszych dyskusji nad tym, jak sprawić, aby najstarsza wspólna polityka UE pozostała aktualna teraz i w przyszłości, aby była zgodna ze swoimi celami traktatowymi i zdolna do sprostania wyzwaniom, jakie stoją przed europejskim rolnictwem - podkreślił wiceminister Ryszard Zarudzki.

Składając życzenia spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w nadchodzącym roku, wiceminister wyraził też nadzieję na dalszą dobrą współpracę na rzecz europejskiego rolnictwa. Dziękując za liczne przybycie na spotkanie wigilijne w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE w Brukseli podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki zaprosił gości do spożywania tradycyjnych, polskich potraw wigilijnych przy dźwięku znanych kolęd.

Źródło: MRiRW

 

CZYTAJ TEŻ

Szkolenie z zasad przyznawania wsparcia rolnikom, którzy zdecydowali się na przekazanie swojego gospodarstwa

Więcej…

Rekompensaty z tytułu zaprzestania produkcji świń

Więcej…

ASF: kto otrzyma pomoc?

Więcej…

O innowacjach w rolnictwie i na obszarach wiejskich

Więcej…

Opieka zdrowotna na terenach wiejskich

Więcej…

Blisko 8,44 mld zł trafiło do rolników w ramach wypłaty zaliczek z tytułu tegorocznych dopłat bezpośrednich

Więcej…

Realizacja operacji typu "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych"

Więcej…

ARiMR zaprasza na szkolenie z działania TRANSFER WIEDZY i DZIAŁALNOŚĆ INFORMACYJNA

Więcej…

Emerytura rolnicza już po ukończeniu 60 lub 65 lat

Więcej…

#Dobre2Lata w rolnictwie

Więcej…
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

POGODA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

PARTNERZY