Mijający rok w spółkach z udziałem Skarbu Państwa, które nadzorowane są przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi to również rok inwestycji z zakresu budowy nowoczesnych obiektów handlowych.

Racjonalizacja i efektywniejsze wykorzystanie możliwości skłoniły spółki do inwestowania, które prowadzi m.in. do poprawy jakości infrastruktury handlowej, logistycznej i technicznej, co jest też korzystniejsze dla odbiorców. Podejmowane działania służą również zwiększeniu wartości rynkowej nieruchomości i zagospodarowania dotychczas niewykorzystanej powierzchni. Nie bez znaczenia jest także fakt generowania wyższych przychodów.

W nadchodzącym roku zarządy spółek będą kontynuowały te działania. Łączna wartość tych inwestycji w 2017 i 2018 roku wyniesie ok. 322 mln zł. Takie podejście jest jednym z istotnych warunków osiągania wzrostu wartości spółek w odniesieniu do zmian zachodzących w konkurencyjnym otoczeniu w branży. Sprzyjają temu również udoskonalenia i innowacje.

Odnosi się to także do Krajowej Spółki Cukrowej S.A. z siedzibą w Toruniu, która została wpisana do wykazu spółek o istotnym znaczeniu dla gospodarki państwa, nad którą nadzór właścicielski realizuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wykonując prawa z akcji należących do Skarbu Państwa minister dąży do zwiększenia jej wartości i ochrony kluczowych interesów gospodarczych państwa.

Źródło: MRiRW

 

CZYTAJ TEŻ

KOWR w internecie

Więcej…

Europejski Festiwal Smaku 2017

Więcej…

Rozpędzony polski "pociąg gospodarczy"

Więcej…

Co czeka hodowców drobiu w najbliższych miesiącach?

Więcej…

Targi Prodexpo 2017

Więcej…

Polskie przetwory spożywcze, słodycze i papierosy w kręgu zainteresowań ZEA

Więcej…

Co słychać na rynku wina?

Więcej…

Polska wołowina pojedzie do Iraku

Więcej…

Rolnicy są solą ziemi

Więcej…

Michałowski ogier wicechampionem świata

Więcej…
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

POGODA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

PARTNERZY