Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel uczestniczył dziś w konferencji ministrów rolnictwa państw członkowskich Unii Europejskiej, która była poświęcona przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 roku.

 

Spotkanie zorganizowane zostało przez ministra rolnictwa i żywności Francji w kontekście ogłoszonego 29 listopada 2017 roku komunikatu Komisji Europejskiej nt. „Przyszłości żywności i rolnictwa”. Głos w dyskusji zabrali: komisarz UE ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich Phil Hogan, ministrowie rolnictwa Estonii i Bułgarii, obecnej i przyszłej prezydencji w Radzie UE, ministrowie rolnictwa Hiszpanii, Irlandii i Holandii oraz Polski.

 

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel przedstawił polskie stanowisko w nawiązaniu do zagadnień przewidzianych do dyskusji w I panelu konferencji. Był on poświęcony stymulowaniu rozwoju rolnictwa i firm rolno-spożywczych poprzez zapewnienie uczciwej ceny dla producentów, promowanie organizacji sektorowej oraz dostosowanie zasad i ram prawnych do specyfiki każdego sektora.

Szef polskiego sektora rolnego podkreślił potrzebę utrzymania dwufilarowej struktury Wspólnej Polityki Rolnej, w tym płatności bezpośrednich oraz wsparcia rozwoju obszarów wiejskich, co wymaga zapewnienia odpowiednio silnego budżetu na politykę rolną. Minister Jurgiel zwrócił ponadto uwagę na konieczność wyrównania płatności bezpośrednich dla rolników w całej Unii Europejskiej.

Wystąpienie ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela podczas konferencji „WPR po 2020 r.”

Źródło: MRiRW


CZYTAJ TEŻ

Finałowa gala XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rolnik - Farmer Roku

Więcej…

WPR po 2020 roku - Komunikat Komisji Europejskiej

Więcej…

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

Więcej…

Berliński Szczyt Ministrów Rolnictwa

Więcej…

O rynku wieprzowiny

Więcej…

KOWR współorganizatorem konferencji o biogazie rolniczym

Więcej…

O innowacjach w rolnictwie i na obszarach wiejskich

Więcej…

Ubój na użytek własny - będą nowe zasady

Więcej…

Warsztaty w Strefie Nowoczesnej Gospodyni

Więcej…

KOWR w internecie

Więcej…
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

POGODA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

PARTNERZY