O sytuacji na rynku wieprzowiny minister Krzysztof Jurgiel rozmawiał z przedstawicielami branży mięsnej. Omawiając prognozy kształtowania się cen na tym rynku analizowano możliwości działań stabilizujących i mechanizmów wsparcia producentów świń.

Minister Jurgiel poinformował o zgłoszonym przez Polskę wniosku o omówienie sytuacji na rynku wieprzowiny na posiedzeniu Rady UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa, która odbędzie się 29 stycznia i podjęcie przez Komisję Europejską skutecznych działań mających na celu poprawę sytuacji, w tym uruchomienie dopłat do prywatnego przechowywania wieprzowiny, przyznanie producentom świń pomocy finansowej w związku ze spadkiem opłacalności produkcji i skutkami ASF, aktywne zdobywanie nowych rynków zbytu dla unijnej wieprzowiny. Przetwórcy wnioskowali o zwrócenie się do Komisji Europejskiej o przywrócenie refundacji eksportowych.

Podczas spotkania omówione zostały także działania podejmowane w zakresie zwalczania ASF, w tym dotyczące wzmożonego odstrzału dzików oraz rozszerzenia programu bioasekuracji na cały kraj.

Źródło: MRiRW

 

CZYTAJ TEŻ

Szukają rozwiązań przeciwdziałających rozprzestrzenianiu się ASF

Więcej…

Polskie przetwory spożywcze, słodycze i papierosy w kręgu zainteresowań ZEA

Więcej…

Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług - część 2

Więcej…

Liczenie strat po sierpniowych nawałnicach

Więcej…

Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług - część 3

Więcej…

Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług - część 1

Więcej…

Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej - nabór wniosków od 28 września do 27 października 2017 r.

Więcej…

O ważnych sprawach na forum w Bydgoszczy

Więcej…

POLAGRA-PREMIERY 2018 rozpoczęte

Więcej…

Rada UE o rolnictwie

Więcej…
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

POGODA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

PARTNERZY