Krajowa Spółka Cukrowa S.A., nad którą nadzór właścicielski sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, po raz pierwszy została wyróżniona Certyfikatem "Pracodawca Przyjazny Pracownikom".

Certyfikat został przyznany na wniosek Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" Pracowników  Krajowej Spółki Cukrowej "Polski Cukier" S.A. W X edycji konkursu Komisja Certyfikacyjna wyłoniła 27 laureatów z 36 zgłoszonych firm.

Uroczystość wręczenia certyfikatów odbędzie się 26 lutego br. w Warszawie, w Pałacu Prezydenckim, przy udziale Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy.

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Wyróżnione firmy szanują prawa pracowników oraz prowadzą u siebie dialog społeczny. Certyfikatem można się posługiwać przez okres trzech lat. Akcja nadawania tytułu Pracodawca Przyjazny Pracownikom zainicjowana została przez KK NSZZ „Solidarność” w 2008 roku. Pierwszą edycję konkursu patronatem honorowym objął Prezydent RP Lech Kaczyński. Od tamtej pory konkurs stale odbywa się pod patronatem urzędującego Prezydenta RP.

Źródło: MRiRW

CZYTAJ TEŻ

Realizacja operacji typu "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych"

Więcej…

Zasady potrącania zaliczek na podatek dochodowy i składek na ubezpieczenie zdrowotne z emerytur i rent rolniczych w 2018 r.

Więcej…

Problemy z PEG-ami

Więcej…

Polska wołowina pojedzie do Iraku

Więcej…

Spotkanie z branżą paszową

Więcej…

Znowu zagrzmi

Więcej…

Orkan Friederike już nad Polską

Więcej…

Spotkanie z Korpusem Dyplomatycznym

Więcej…

ASF: kto otrzyma pomoc?

Więcej…

Nowe inwestycje w spółkach

Więcej…
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

POGODA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

PARTNERZY