"Skuteczne wdrażanie innowacji i postępu w rolnictwie jest ważnym priorytetem resortu rolnictwa" - podkreślił podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki podczas posiedzenia Grupy Tematycznej ds. innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

Spotkanie, które odbyło się w siedzibie ministerstwa jest rodzajem forum wszystkich zainteresowanych stron - nauki, doradztwa i bezpośrednio zainteresowanych rolników. Przedstawiona została bieżąca informacja o funkcjonowaniu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich oraz Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR). Przyjęta została propozycja utworzenia zespołów roboczych Grupy Tematycznej ds. innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

 

Nie ma możliwości bycia konkurencyjnym na rynku globalnym i lokalnym bez wprowadzania postępu, a kluczem do tego jest bezpośrednie i szybki wdrażanie innowacji - zwrócił uwagę wiceminister Zarudzki.

Podsekretarz stanu przypomniał, że jest cały system związany z finansowaniem wdrażania innowacji i wprowadzania postępu w rolnictwie i na obszarach wiejskich. W tym procesie zaangażowanych jest wiele instytucji obsługujących rolnictwo, w tym ośrodki doradztwa rolniczego i ośrodki naukowe, ale także samorządy.

Źródło: MRiRW

CZYTAJ TEŻ

Rolnictwo w Polsce stawia na innowacje

Więcej…

Decyzje dla młodych rolników później

Więcej…

Posiedzenie Grupy Zadaniowej ds. ASF

Więcej…

O alternatywie dla importowanego białka GMO

Więcej…

Pomoc dla producentów rolnych, którzy ponieśli straty wskutek nawałnic

Więcej…

Będzie wsparcie dla nowych grup producenckich

Więcej…

Rozmawiali o przyszłości obszarów wiejskich

Więcej…

Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług - część 3

Więcej…

Ubój na użytek własny - będą nowe zasady

Więcej…

Ukraina wstrzymuje import wieprzowiny i żywych świń

Więcej…
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

POGODA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

PARTNERZY