W Ostródzie odbyła się czwarta edycja targów Mazury Agro Show połączona z Warmińsko-Mazurską Wystawą Zwierząt Hodowlanych.

 

Targi odwiedził dziś minister Krzysztof Jurgiel oraz sekretarz stanu Zbigniew Babalski.

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. W tym czasie trzeba pokazywać sukcesy jakie odnosimy.  Dzisiejsze targi są właśnie taką imprezą - imprezą, która odnosi sukcesy. Cieszy mnie też, że z roku na rok mazurski Agro Show rozwija się i zajmuje coraz większą powierzchnię. W Polsce powstał swoisty trójkąt wystawienniczy, gdzie prezentowane są najnowocześniejsze maszyny rolnicze - Poznań, Kielce i Ostróda - powiedział podczas uroczystości otwarcia targów minister Jurgiel.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej na targach minister Jurgiel zaznaczył, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi  realizuje program działań na czteroletnią kadencję, oparty na programie PiS.

Pierwsze dwa lata pracy były okresem bardzo dobrym dla polskiego rolnictwa. Teraz do programu wprowadzamy nowe zadania, tak aby przyspieszyć rozwój polskiej wsi. Poprawa jakości życia na wsi, opłacalność produkcji rolnej, negocjacje w sprawie przyszłości wspólnej polityki rolnej, współpraca międzynarodowa,  rozwój pozarolniczych miejsc pracy na obszarach wiejskich i budowa sprawnej administracji to główne z priorytetów - powiedział minister Jurgiel. 

Minister przypomniał, że dyskusja o przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej wchodzi w decydującą fazę. W maju Komisja Europejska  ma przedstawić informację o  podziale środków wieloletnich ram finansowych.

Zostaną określone koperty finansowe dla poszczególny państw. Liczymy na kopertę co najmniej równą. Będzie też nowa jakość w programowaniu. Do tej pory mięliśmy Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, a teraz dla każdego państwa będzie Plan Strategiczny.  Zostaną ustalone na poziomie Unii Europejskiej cele i mierniki, do których mamy przygotować programy. Ważne jest zapewnienie silnego i w pełni wspólnotowego finansowania Wspólnej Polityki Rolnej z budżetu Unii -powiedział szef resortu rolnictwa.

Minister poinformował również, że dokument zawierający omówienie priorytetów Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na lata 2018-2019 został udostępniony na stronie internetowej ministerstwa: https://www.minrol.gov.pl/Informacje-branzowe/Informacje-branzowe-aktualnosci/Priorytety-Ministerstwa-Rolnictwa-i-Rozwoju-Wsi-na-lata-2018-2019.

Targi Mazury Agro Show odbywają się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zorganizowano je w nowoczesnym obiekcie wystawienniczym Expo Mazury.  Na ponad 35 tys. m2 swoje oferty maszyn i urządzeń rolniczych przedstawia ponad 200 wystawców krajowych i zagranicznych. Na wystawie było także stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Organizatorem wystawy jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Źródło: MRiRW


CZYTAJ TEŻ

Sejm o negocjacjach ws. przyszłości WPR

Więcej…

1 września ARR i ANR przestaną istnieć

Więcej…

Polski Cukier przyjazny pracownikom

Więcej…

Żywienie szyte na miarę koni - mniej zbóż, więcej włókna dla zdrowia i kondycji koni

Więcej…

Rekompensaty za nieutrzymywanie świń

Więcej…

Pomoc dla poszkodowanych w wyniku wiosennych przymrozków

Więcej…

Polskie jabłka za Wielkim Murem

Więcej…

Kulturowe Usługi Ekosystemowe (KUE) - Kwestionariusz pilotażowy

Więcej…

Nie zdążyłeś wysiać międzyplonów? Zgłoś się do ARiMR

Więcej…

Jubileusz 25-lecia Wydawnictwa Duszpasterzy Rolników

Więcej…
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

POGODA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

PARTNERZY