W minionym tygodniu sekretarz stanu Zbigniew Babalski na zaproszenie wicepremiera, ministra rolnictwa, leśnictwa i gospodarki żywnościowej Dejana Židana złożył wizytę na Słowenii.

 

Tegoroczne spotkanie ministrów rolnictwa formatu 16+1 poświęcone było kwestiom znaczenia łańcuchów dostaw żywności na szczeblu lokalnym i globalnym. Podczas wystąpienia na sesji plenarnej Zbigniew Babalski zwrócił uwagę na potrzebę propagowania krótkich łańcuchów dostaw oraz żywności lokalnej. Przedstawił także, podjęte przez Polskę, inicjatywy regulujące kwestię nieuczciwych praktyk handlowych oraz wzmacniające pozycję rolników.

Wizyta była okazją do spotkań bilateralnych z ministrami rolnictwa krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym: Słowenii, Bułgarii, Węgier, Rumunii. Rozmowy dotyczyły m.in. kształtu przyszłej WPR, a także możliwości rozwoju współpracy dwustronnej. Odbyło się również spotkanie kierownictwa resortów rolnictwa Chin i krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które było istotnym uzupełnieniem polsko-chińskiej współpracy dwustronnej. Delegacji ChRL na 12. Forum ds. Współpracy Rolno-Handlowej w formacie 16+1 przewodniczył minister rolnictwa Han Changfu, który prosto ze Słowenii udał się z pierwszą oficjalną wizytą do Polski.

W podsumowaniu dyskusji uczestnicy obrad przyjęli Wspólną Deklarację, w której kraje zobowiązują się do dalszego zacieśniania współpracy, wspierania kontaktów biznesowych, a także ułatwiania procedur w wymianie handlowej.

Źródło: MRiRW

CZYTAJ TEŻ

Nagrody w Konkursie Pomorski Pracodawca Roku 2017

Więcej…

Od 1 grudnia 2017 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

Więcej…

Z wizytą na Białorusi

Więcej…

ARiMR szkoli

Więcej…

ASF: nabór wniosków o przyznanie pomocy

Więcej…

Dożynkowy list ministra Krzysztofa Jurgiela

Więcej…

Exposé premiera Mateusza Morawieckiego - rozwój rolnictwa i wsi

Więcej…

Konferencja Samorządu Rolniczego

Więcej…

Uwaga na silny wiatr

Więcej…

Szkolenie uzupełniające dla doradców rolniczych

Więcej…
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

POGODA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

PARTNERZY