W minionym tygodniu podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki odwiedził województwo pomorskie, gdzie informował o możliwościach wsparcia dla rolników poszkodowanych w wyniku sierpniowych nawałnic.

 

Podczas spotkania w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku wiceminister mówił o pracach podejmowanych przez resort rolnictwa.

Przygotowany został pakiet rolny dedykowany rolnikom poszkodowanym w czasie nawałnicy. Otrzymają oni wsparcie finansowe między innymi z dwóch źródeł − z wykorzystaniem środków unijnych i krajowych − poinformował Ryszard Zarudzki.

Pierwsze źródło, to pomoc w ramach PROW 2014-2020 na operacje typu „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej”. Już na początku września rozpocznie się nabór wniosków. Źródło drugie, to wsparcie ze środków krajowych, zgodnie z opracowanym w MRiRW oraz przyjętym przez Radę Ministrów, programem pomocy dla gospodarstw rolnych poszkodowanych przez huragan, grad lub deszcz nawalny.

W Gdańsku gospodarzem spotkania był wojewoda pomorski Dariusz Drelich. W rozmowach udział wzięli również przedstawiciele jednostek administracji zespolonej, podmioty związane z rolnictwem oraz przedstawiciele gmin z terenu województwa pomorskiego. Uczestnicy spotkania zgodnie podkreślali, że priorytetem jest sprawne działanie komisji szacujących straty poszkodowanych rolników, co umożliwi szybką wypłatę odszkodowań.


CZYTAJ TEŻ

Oszacowano straty po nawałnicach

Więcej…

Rolniku, bądź bezpieczny

Więcej…

Agro Tydzień: Prognozy USDA dla rynku jabłek w Chinach w sezonie 2017/18

Więcej…

Ceny jaj w Polsce

Więcej…

Co słychać na rynku wina?

Więcej…

Zasady bioasekuracji w całym kraju

Więcej…

Wsparcie rynku owoców

Więcej…

Po co nam ta Kasa?

Więcej…

UE promuje żywność ekologiczną

Więcej…

Rosja zapłaci za embargo?

Więcej…
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

POGODA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

PARTNERZY