Podsekretarz Stanu Ryszard Zarudzki w dniach 3 - 5 września uczestniczył w nieformalnym spotkaniu ministrów rolnictwa krajów Unii Europejskiej w Tallinnie, zorganizowanym w ramach estońskiego Przewodnictwa w Radzie UE.

W ramach spotkania ministrowie rolnictwa rozmawiali na temat: „Zarządzanie ryzykiem: wzmocnienie pozycji rolników za pomocą skutecznych narzędzi zarządzania ryzykiem po 2020 roku”.

Ministrowie mieli okazję do omówienia zagadnienia pomocy rolnikom, sposobów na jak najlepsze przygotowanie się i zarządzanie zagrożeniami w przyszłości.

Podstawę do dyskusji stanowił dokument przygotowany przez prezydencję estońską, w którym zaproponowane zostały następujące pytania:
  1. Jednym z głównych przesłań reformy WPR w roku 2003 była „wolność wyboru produkcji rolnej”. Czy nasi rolnicy są świadomi swej odpowiedzialności w zakresie zarządzania ryzykami i czy WPR zapewniła im odpowiednie narzędzia w tym celu?
  2. Czy kwota rezerwy kryzysowej powinna zostać zwiększona i czy powinna być akumulowana przez lata, tak aby mieć realny wpływ na zarządzani kryzysami rynkowymi? Czy kwota ta powinna być akumulowana na poziomie UE, czy też państw członkowskich?
  3. Czy uznaje Pan/Pani płatności bezpośrednie za narzędzie zarządzania ryzykiem? Czy zgadza się Pan/Pani, iż dalsza harmonizacja poziomów wsparcia w odniesieniu do płatności bezpośrednich jest niezbędna, aby płatności te mogły rzeczywiście zabezpieczać przed ryzykiem? Czy pewna część płatności bezpośrednich powinna być kierowana do funduszu zarządzania ryzykiem i czy takie rozwiązanie powinno być dobrowolne czy obowiązkowe dla rolników?

Ponadto w trakcie spotkania Komisja Europejska zaprezentowała informację dotyczącą problemu skażenia jaj i mięsa drobiowego fipronilem.

Źródło: MRiRW


CZYTAJ TEŻ

Jak poprawnie wypełnić e-wniosek?

Więcej…

Przegląd najlepszych gier i symulatorów farmerskich

Więcej…

ARiMR podsumowuje rok 2017 i zdradza plany na 2018

Więcej…

Sejm o negocjacjach ws. przyszłości WPR

Więcej…

Banki współpracujące z ARiMR otrzymały dodatkowe środki na udzielanie kredytów inwestycyjnych w IV kwartale 2017 r.

Więcej…

Perspektywy sektora wołowiny

Więcej…

Zasady potrącania zaliczek na podatek dochodowy i składek na ubezpieczenie zdrowotne z emerytur i rent rolniczych w 2018 r.

Więcej…

Dożynkowy list ministra Krzysztofa Jurgiela

Więcej…

Komunikat MRiRW - notowania rynkowe

Więcej…

Życie w Polsce lokalnej - skromne, ale coraz lepsze

Więcej…
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

POGODA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

PARTNERZY